WIETNAM

Malownicze Ho Chi Minh City • delta Mekongu • Hanoi i magiczna Zatoka Ha Long • Hue - rezydencja cesarska
• ruiny Świątyni My Son • plaże południowego Wietnamu

 

Termin:   03.11 - 15.11.2019      wylot z Warszawy

Cena: 7.890 PLN/os.

 

PROGRAM RAMOWY

Dzień 1 – 03.11.2019
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Wylot samolotem czarterowym LOT typu Dreamliner (rejs non stop) do Sajgonu.

Dzień 2 – 04.11.2019
Przylot samolotem czarterowym do Sajgonu. Odprawa wizowo-paszportowa. Zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkowa Poczta Główna, Ratusz (wszystkie wymienione obiekty oglądamy z zewnątrz) oraz świątynia Jadeitowego Cesarza i bazar Benh Than. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży i nocleg.

Dzień 3 – 05.11.2019
Śniadanie, całodzienna wycieczka w okolice Miasta Ho Chi Minha. Zobaczymy słynne partyzanckie tunele Cu Chi - symbol walki Viet Congu z obcymi wojskami. Tunele służyły podczas wojny za schrony, drogi zaopatrzenia, magazyny broni, szpitale. Zwiedzimy także niezwykłą świątynię w Tay Ninh będącą głównym ośrodkiem synkretycznej religii Cao Dai. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do hotelu. Nocleg w Sajgonie.

Dzień 4 – 06.11.2019
Po śniadaniu przejazd do Delty Mekongu w okolicach My Tho. Zaczniemy od rejsu łodzią po rzece Mekong, która tworzy tu niesamowity labirynt odnóg i kanałów. W czasie rejsu wizyta na jednej z wysp w lokalnej wiosce i degustacja tropikalnych owoców. Po zakończeniu rejsu lunch. Następnie przejazd na lotnisko i przelot Haiphong (lub do Hanoi). Transfer do Ha Long i nocleg. (Przelot wewnętrzny + trasa ok. 230 km).

Dzień 5 – 07.11.2019
Po wykwaterowaniu i śniadaniu, ok. czterogodzinny rejs po zatoce Ha Long. Ten wyjątkowy akwen, wpisany na listę UNESCO, pełen jest niesamowitych formacji skalnych, wysepek, jaskiń. Na pokładzie serwowany będzie lunch z owoców morza. W czasie rejsu odwiedzimy jedną z jaskiń. Późnym popołudniem przejazd do Hanoi. Wieczorem pokaz słynnych „kukiełek wodnych” będących specjalnością północnego Wietnamu. Zakwaterowanie w hotelu w Hanoi i nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 6 – 08.11.2019
Po śniadaniu, zwiedzanie Hanoi: Mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz), pałac prezydencki (z zewnątrz), „Domek na Palach” - rezydencja Ho Chi Minha, Świątynia na Jednej Kolumnie oraz Świątynia Literatury. Następnie przejazd rikszami rowerowymi przez dzielnicę kolonialną. Zobaczymy również XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na malowniczej wyspie na jeziorze Hoan Kiem. Podczas zwiedzania obiad. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Hue, zakwaterowanie i nocleg w hotelu (przelot wewnętrzny).

Dzień 7 – 09.11.2019
Po śniadaniu wyjazd poza miasto do mauzoleów cesarzy z dynastii Nguyen: Tu Duc i Khai Dinh. Po powrocie do Hue zwiedzimy częściowo odbudowaną ze zniszczeń wojennych Cytadelę - dawną rezydencję cesarską. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie, po drodze do Hoi An zatrzymamy się w Danang. Będziemy mieli okazję zobaczyć pagodę Linh Ung oraz podziwiać roztaczające się wokół malownicze krajobrazy. Przejazd do Hoi An i nocleg. (Trasa ok. 130 km)

Dzień 8 – 10.11.2019
Po śniadaniu, wyjazd do My Son, gdzie zobaczymy pozostałości po kompleksie świątyń ludu Cham, powstałe między VII-XIII w n.e. My Son jest wpisane na listę UNESCO. Powrót do Hoi An. Lunch w lokalnej restauracji i wycieczka po Hoi An. W programie spacer po wąskich uliczkach starego miasta, zwiedzanie Domu Zgromadzeń Phuc Kien - jednego z najstarszych domów w Hoi An, Tan Ky, Mostu Japońskiego oraz wizyta na targu. Odwiedzimy również pracownie lokalnych rzemieślników. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 9 – 11.11.2019
Śniadanie, wykwaterowanie i przelot do Nha Trang lub do Dalat. Po wylądowaniu lunch. Następnie transfer do Mui Ne. Zakwaterowanie w wybranym hotelu i nocleg. (Przelot wewnętrzny + Trasa ok. 220 km).

Dzień 10/11/12  – 12.11, 13.11, 14.11.2019
Pobyt w Mui Ne (wyżywienie - tylko śniadania). Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych.

Dzień 13 – 15.11.2019
Wykwaterowanie z hotelu, śniadanie w postaci pakietów. Bardzo wczesny transfer na lotnisko w Sajgonie . Przelot samolotem czarterowym LOT typu Dreamliner ( rejas non syop) do Polski.


Uwagi do programu:
- kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
- limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg
- na rezerwacji należy podać pełne dane tj. imię, drugie imię (jeśli takie jest) oraz nazwisko, ze względu na wymóg wprowadzony przez linie lotnicze realizujące przeloty wewnętrzne

Zakwaterowanie
Część objazdowa: Hotele klasy 3*- należy jednak pamiętać, że standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich. Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa: Hotel „Novela Mui Ne” 3*+ (www.novelaresort.vn) 

Położenie:  Obiekt położony jest w samym centrum kurortu Mui Ne, ok. 13 km od centrum Phan Thiet. Budynek główny otoczony jest pięknym ogrodem z palmami kokosowymi. Kurort zlokalizowany jest w południowej części Wietnamu i znany jest z zapierających dech w piersiach widoków oraz piaszczystych plaż ciągnących się przez 15 km. W niedalekiej odległości wioska rybacka (ok. 8 km), restauracje oraz lokalne knajpki.

Plaża
Przy hotelu znajduje się piaszczysta plaża (zejście po schodkach), której szerokość zależy od przypływów i odpływów (brak leżaków i parasoli na plaży).
Do dyspozycji gości
Hotel został wybudowany w 2008 r. Całodobowa recepcja, basen oraz jacuzzi, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie. Restauracja główna (6:30-22:00), coffee bar w ogrodzie (napoje dodatkowo płatne) połączony z czytelnią oraz bar z widokiem na basen i plażę (koktajle i przekąski dodatkowo płatne). Za dodatkową opłatą sauna, możliwość skorzystania z pralni. Hotel akceptuje karty kredytowe.

Pokoje
Hotel dysponuje 95 klimatycznymi pokojami typu superior (pow. ok. 24 m2), zlokalizowanymi w 2 budynkach, które wyposażone są w bezpłatną, indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV z międzynarodowymi kanałami, łazienkę (wanna lub prysznic), telefon, serwis do kawy i herbaty, mini-bar (dodatkowo płatny), bezpłatny sejf, suszarkę do włosów.

Wyżywienie
Śniadania w formie bufetu (6:30-10:00). Kuchnia azjatycka i międzynarodowa.

Program sportowy i animacyjny
Klienci mogą zrelaksować się podczas tradycyjnego azjatyckiego masażu (zabiegi dodatkowo płatne) oraz skorzystać z sauny (dodatkowo płatne).

Internet
Na terenie całego obiektu internet Wi-Fi - bezpłatny.

Wiza wietnamska: W celu uzyskania wizy wietnamskiej należy obowiązkowo:
- wysłać skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem) na adres mailowy: turysta@turysta.katowice.pl najpóźniej 14 dni przed planowanym wylotem.  
- obowiązkowo przy zakładaniu rezerwacji wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu (paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu)

Ponadto Klient zobowiązany jest zabrać ze sobą 2 zdjęcia paszportowe (kolorowe, aktualne).
Klienci posługujący się innymi paszportami, niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu oraz musi posiadać co najmniej 3 wolne strony na wizy (min. 2 strony sąsiadujące ze sobą).

UWAGA Klienci, którzy nie wizują się za pośrednictwem S.T. TURYSTA są zobowiązani do posiadania ważnej wietnamskiej wizy w paszporcie. Promesa wizowa do Wietnamu organizowana we własnym zakresie może nie być wystarczająca, ze względu na zdarzające się długotrwałe formalności wizowe na lotnisku w Wietnamie. W razie dużego opóźnienia / możliwego zaburzenia programu imprezy Klienci mogą być zmuszeni do dotarcia do grupy na własny koszt.

Ubezpieczenie: TU Europa (wariant rekomendowany: KL do 260.000PLN, koszty ratownictwa 20.000PLN, NNW (uszczerbek na zdrowiu) 15.000PLN, NNW (śmierć) 7.500PLN, choroby przewlekłe w zakresie KL i NNW, bagaż podróżny (zniszczenie, utrata) 1.500PLN, bagaż podróżny (opóźnione dostarczenie) 600 PLN, OC (w przypadku szkód osobowych) 100.000PLN, OC (w przypadku szkód rzeczowych) 20.000PLN

Przelot: Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży.

W cenie: lot w klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem) oraz wodę mineralną dostępną przez cały czas trwania lotu. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo.
Dodatkowo płatne: lot w klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogate menu, w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Waluty: Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach. W Wietnamie nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów, wydane przed 1996 r.).

Telefony: Zalecamy przed wyjazdem sprawdzenie u swojego operatora telefonii komórkowej czy roaming na Wietnam jest standardowo włączony. U części operatorów telekomunikacyjnych jest konieczne wystąpienie o uruchomienie roamingu na Wietnam.

Różnice czasowe: Po przybyciu do Wietnamu należy przestawić zegarki o 6 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 7 godzin w zimie.

Elektryczność: W zależności od regionu kraju używane są różne gniazdka: japońskie, brytyjskie i amerykańskie. Należy zaopatrzyć się w adapter przed podróżą  lub nabyć go na miejscu. W większości hoteli można także wypożyczyć przejściówki.

 

Świadczenia:                                                                                                                                                                                                                                  

Cena podstawowa obejmuje:

-  przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie Warszawa - Sajgon - Warszawa
-  przelot lokalnymi liniami na trasie Sajgon - Haiphong (lub Hanoi), Hanoi - Hue (lub Da Nang), Da Nang - Dalat
-  opłaty lotniskowe
-  zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych)
-  transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem
-  wyżywienie według programu (uwaga: w dniach 10, 11, 12 wyłącznie śniadania)
-  obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce
-  opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania
-  program turystyczny j.n.
-  ubezpieczenie TU Europa (wariant rekomendowany: KL, NNW, bagaż)
-  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena podstawowa nie obejmuje:
-  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
-  wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, przejażdżek łodziami, rikszami, systemu TGS itp. (łącznie ok. 215 USD/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet)
-  dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych
-  do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy wietnamskiej - 220 PLN/os.
 

Program do druku