MOSKWA - IRKUCK - BAJKAŁ

• MOSKWA • BAJKAŁ •

 

Termin:   18.09 - 25.09.2021      wylot z Warszawy

Cena:  PLN/os.

 

PROGRAM RAMOWY

1. dzień
Zbiórka uczestników w Warszawie godz. 07:55, spotkanie z pilotem, wylot do Moskwy. Przylot do Moskwy godz. 13:55. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, spacer na Placu Czerwonym i do największej cerkwi na świecie – Soboru Chrystusa Zbawiciela, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

2. dzień
Śniadanie Zwiedzanie Kremla z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, Armata Carska (Car-puszka) i największy na świecie Dzwon Carski (Car – Kołokoł). Obiad w restauracji. Dalsze zwiedzanie: Galerii Trietiakowskiej – największego i zarazem najbardziej znaczącego zbioru sztuki rosyjskiej. Przejazdy metrem - zwiedzanie najokazalszych stacji moskiewskiego metra. Nocleg.

3. dzień
Śniadanie. Transfer na lotnisko, wylot do Irkucka godz. 07:45, przylot do Irkucka godz. 18:35. 19:00-20:00 transfer do Listwianki. Wioska turystyczna Listwianka znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu jeziora Bajkał, u źródła rzeki Angary, malownicza asfaltowa droga łączy miasto i wieś. Zakwaterowanie w  hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem w hotelu, godz. 12:00 wejście na statek wycieczkowy.
Zakwaterowanie w kabinach na statku. Zapoznanie się z zespołem, instrukcje bezpieczeństwa i zasady postępowania na pokładzie i na jeziorze Bajkał.
Wypłynięcie statku z Listwianki – rejs wzdłuż szlaku kolejowego. Circum-Baikal Railway to wyjątkowy kompleks historyczny i kulturowy, w tym zabytki, technologia, inżynieria, przyroda i całkowicie wyjątkowe krajobrazy. Sztuczne budowle i obiekty cywilne pozostawione w minionej epoce kultury mają bezpośredni kontakt z geokompleksami.
Pod względem liczby różnych rodzajów pracy na 1 km toru oraz trudności w ich realizacji kolej Circum-Baikal przekroczyła wszystkie zbudowane tory kolejowe na świecie i jest uważana za najpiękniejszą spośród kolei na świecie. Na autostradzie zbudowano około 39 tuneli, 500 tac, rur, mostów i wiaduktów, w tym 6 tac, 15 kamiennych rur, 411 małych metalowych mostów itp. Lunch na pokładzie statku. Po obiedzie, wycieczka z przewodnikiem po opuszczonych tunelach i galeriach z początku XX wieku, trasa rozpoczyna się od stacji Ulanovo (Khvoynaya - 98 km linii kolejowej Circum-Baikal) i biegnie wzdłuż jeziora (około 1,5 km) wśród niezwykle malowniczej przyrody. Stacja Khvoynaya (Ułanowo). Iglaste jest jedyną stacją, która została zlikwidowana po tym, jak teren stał się ślepym zaułkiem. Było kilka budynków: kamienny budynek podnoszący wodę z rurą, fundamenty zaginionych budynków. Odrestaurowano również 4 budynki stacji w stylu „imperium kolejowego Mikołajajew”. Kolacja na pokładzie statku. Nocleg na statku w jednej z wygodnych zatok kolei Circum-Baikal. W niesprzyjających warunkach pogodowych, na podstawie decyzji kapitana, statek może udać się na noc do wioski Bolshie Koty, która znajduje się 40 km od linii kolejowej Circum-Baikal.

5. dzień
Około 06:00h wyjście z miejsca spędzania nocy i przepłynięcie do zatoki Peschanaya. Śniadanie i lunch na statku. Zatoka słynie ze szczudłych drzew, wspaniałych widoków na jezioro ze skał otaczających zatokę, doskonałej piaszczystej plaży. Na życzenie 1,5-godzinne przejście piesze do Zatoki Babci malowniczym szlakiem górskim, który biegnie nad jeziorem wzdłuż ostrogi Primorsky Range. Zatoka Babcia jest jedną z najpiękniejszych na jeziorze Bajkał. Wieczorem rosyjska łaźnia nad brzegiem jeziora Bajkał (płatna osobno). Po doskonałym rozgrzaniu się w wannie możesz pływać w chłodnych wodach jeziora Bajkał. Kolacja i nocleg na statku. Czas podróży 6 godzin.

6. dzień
Około 06:00h rano wyjście z Zatoki Sennaya i rejs  wzdłuż zachodniego wybrzeża na północ do wyspy Olkhon (czas podróży wynosi około 8-10 godzin), największej wyspy na jeziorze Bajkał i jednego ze świętych miejsc Buriacji i religii szamańskiej. Bajkał jest niebieskim sercem Syberii, a Olkhon jest sercem Bajkału. Wyspa jest geograficznym, historycznym i świętym centrum jeziora - centrum starożytnych legend i legend historycznych. Śniadanie na pokładzie statku. Przejście Cieśniny Mała Brama Olkhon - wąska cieśnina między wyspą Olkhon a lądem stałym. O godzinie 11:00 zejście z pokładu nad Morzem Małym. Transfer do centrum rekreacji, zakwaterowanie. Lunch i kolacja w centrum rekreacji. Czas wolny, odpoczynek.

7. dzień
Śniadanie. 11:00 spotkanie z przewodnikiem w hotelu. Przejazd do wioski Buriacki Ust-Orda. Ust-Orda to wieś w obwodzie irkuckim, którego populacja w czasie spisu wynosiła ok. 15.000 osób. Buriaci są jedną z najliczniejszych narodowości zamieszkujących terytorium Syberii. 14:00–15:00 obiad (tradycyjna kuchnia Buriacka). Przejazd do Irkcuka, zwiedzanie miasta do 19:00. 19:00 zakwaterowanie w hotelu w Irkucku, kolacja, nocleg. 

8. dzień
Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot z Irkucka godz. 13:05, przylot do Moskwy godz. 14:30, Wylot z Moskwy godz. 18:40, przylot do Warszawy godz.19:00.


Cena obejmuje:
•    2 noclegi w Hotelu 3* (pokoje 2 osobowe z łazienką, na życzenie również 3 osobowe) w Moskwie
•    2 śniadania, 1 obiad, 1 obiadokolacja w Moskwie
•    bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Kreml, Zbrojownia, Galeria Tretiakowska
•    usługi lokalnych przewodników w Moskwie
•    transfer lotnisko Moskwa – hotel – lotnisko Moskwa
•    przejazd metrem w Moskwie
•    1 nocleg w Listwiance, 2 noclegi na statku, 1 nocleg w …, 1 nocleg w Irkucku
•    wyżywienie nad Bajkałem  - zgodnie z programem
•    przelot samolotem Warszawa- Moskwa- Irkuck –Moskwa- Warszawa  
•    przejazdy, transfery busem
•    opiekę pilota, przewodników
•    program turystyczny
•    ubezpieczenie (KL i NNW)
•    TFG

Cena nie zawiera:
•    kosztów wizy rosyjskiej
•    biletu lotniczego Warszawa - Moskwa - Irkuck - Moskwa - Warszawa
•    fakultatywnych punktów programu: rejs po rzece - Moskwa (ok. 16 Euro), wizyta w teatrze (od 90 Euro)
•    dopłaty do pokoju 1 osobowego