Biuro Podróży

SZWAJCARIA I JEZIORO BODEŃSKIE

SZWAJCARIA I JEZIORO BODEŃSKIE

             „Europejska Niagara“ – wodospady na Renie, Stein nad Renem,  Wyspa Kwiatów Mainau, Zurych, Lucerna, Szafuza, Konstancja, Meersburg,

Lindau, Rejs po Renie i po Jeziorze Bodeńskim

                                                                                                                                      Termin: 29.05 – 03.06.2018 

Cena: 1.245,00 zł /osoba

 

RAMOWY PROGRAM

 

1. dzień

Godz. 17.30 zbiórka uczestników w Katowicach  ul....................., godz.19.00 zbiórka w Łaziskach Górnych ul …………., spotkanie z pilotem, wyjazd.  Nocny przejazd przez Czechy i Niemcy do Szwajcarii, po drodze krótkie postoje.

2. dzień

W godzinach porannych  przejazd do Stein am Rhein (Stein nad Renem) szwajcarskiego miasta w kantonie Schaffhausen. Miasto posiada dobrze zachowane średniowieczne centrum z dawnym układem ulic. Znajdują się tam zabytkowe mury i bramy miejskie. W dawnym murze miejskim znajdują się obecnie pomieszczenia mieszkalne. Średniowieczna część miasta jest przeznaczona wyłącznie do ruchu pieszego i jest powszechnie uważana za spokojne i urokliwe miejsce. Wiele średniowiecznych budynków jest pomalowanych pięknymi freskami.                                                                                                Spacer zaułkami średniowiecznej starówki uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii, czas wolny. Kolejnym punktem programu jest rejs statkiem po Renie wśród winnic i historycznych miasteczek do Szafuzy, krótki spacer po zabytkowej części Szafuzy (Schaffhausen), domy starego miasta są bogato zdobione wykuszami i mają kunsztownie pomalowane fasady, miasto słynie z charakterystycznych kamienic z oknami wykuszowymi.  Przejazd autokarem do miejscowości Neuhausen, gdzie znajduje się wodospad Rheinfall największym wodospadem Europy pod względem przepływu wody. Panorama 23-metrowej kaskady z zamku Laufen.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Zurychu, największego miasta Szwajcarii.  Zurych to wyjątkowo intrygujące miasto, nowoczesne i jednocześnie antyczne. Kulturalne i biznesowe, eleganckie i ekstrawaganckie, a wszystko to mieści się w otoczeniu ośnieżonych wierzchołków Alp, które spotykają się tu w z Jeziorem Zuryskim.  Spacer ulicą Bahnhofstrasse, pod którą znajdują się największe bankowe skarbce, taras widokowy Lindenhof - dawny posterunek rzymski, kościół św. Piotra z największą tarczą zegarową w Europie, kościół Fraumunster z witrażami autorstwa Marca Chagalla oraz Grossmunster- świątynia, w której kazania głosił Ulrich Zwingli ”ojciec” szwajcarskiej reformacji, czas wolny.   Następnie przejazd do Lucerny miasto, w którym przeszłość harmonijnie splata się z nowoczesnością, spacer po lucerneńskiej starówce, m.in. średniowieczne, drewniane mosty: Kapelibrucke (Most Kapliczny) i spreuerbrucke (Most Młyński), fragmenty dawnych murów miejskich, urokliwe place starego miasta, pomnik  śpiącego Lwa- jeden z najbardziej znanych w Szwajcarii, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

4. dzień

Śniadanie. Przejazd malowniczym szlakiem nad pięknie położone na tle Alp Szwajcarskich Jezioro Bodeńskie  największe jezioro Niemiec. Jezioro Bodeńskie leży u podnóża Alp, na pograniczu Austrii, Niemiec i Szwajcarii i jest jednym z najpiękniejszych jezior Europy. Wizyta na Wyspie Reichenau - największej wyspie na jeziorze, wpisanej w 2000 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.        Położona nieco na uboczu wyspa Reichenau słynie z jednego z największych średniowiecznych klasztorów benedyktynów, w którym powstawały pięknie zdobione rękopisy, i trzech kościołów z ponad 1000-letnią  historią.  Następnie wejście na słynna Wyspę Kwiatów Mainau – kilkugodzinny pobyt rekreacyjno-wypoczynkowy w tamtejszym ogrodzie botanicznym z najróżniejszymi kompozycjami i wariacjami roślinnymi zajmującymi cała wyspę.  Ciepły, wilgotny mikroklimat panujący na wyspie, umożliwia uprawę egzotycznych roślin. Niegdyś mieszkał na niej były książę Szwecji, hrabia Lennart  Bernadotte. Znalazł się tutaj po tym, jak zamiast posłuszeństwa królowi szwedzkiemu wybrał małżeństwo z miłości.  Obecnie wyspa jest celem podróży około miliona turystów rocznie.
Zwiedzając Mainau warto pamiętać, że znaczna część ogrodów została samodzielnie zaprojektowana przez hrabiego, który był wybitnym botanikiem, a także miłośnikiem nauki.
Na powierzchni około 44 hektarów, już książę Badenii, Fryderyk I, założył ogród różany, a także zasadził sekwoje, bambusy i mamutowce. Początkowo niewielkie rosarium dziś prezentuje zwiedzającym kwiaty pochodzące z ponad 1 200 odmian tego gatunku. Drugim, najliczniej rosnącym na wyspie Mainau kwiatem, jest dalia. Na wyspie można podziwiać efekty ciężkiej pracy ogrodników, którzy co roku z roślin komponują różnorodne obrazy. Powstają nawet kwiatowe rzeźby.
Tam, gdzie jest tak wiele kwiatów, nie może zabraknąć również motyli. Na wyspie Mainau można je obserwować w ogromnych ilościach, przede wszystkim w specjalnie dla nich wybudowanym pawilonie. Motyle są przyzwyczajone do obecności turystów, dlatego też bez lęku przysiadają na chwilę na ich ramionach czy głowach. Mainau to jednak nie tylko ogrody. To również barokowy pałac, wzniesiony jeszcze w czasach, gdy teren ten należał do zakonu krzyżackiego, czyli aż do połowy XIX wieku. Na wyspie znajdziemy także pawilon ziołowy oraz zagrodę z kucami i osłami.  
Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. dzień

Śniadanie, Przejazd do  malowniczo położonego nad brzegiem jeziora miasteczka – Konstancja (Konstanz)-miasto uniwersyteckie z historią sięgającą jeszcze czasów rzymskich - mury miejskie rodem z baśni Braci Grimm, ratusz z historycznymi freskami, rynek Starego Miasta.  Przejazd na przeprawę promem po jeziorze do Meersburga, zwiedzanie zabytkowego szwabskiego miasteczka - miasto Górne z górującymi nad całym jeziorem Nowym i Starym Pałacem, taras widokowy, z którego rozciąga się fantastyczna panorama Jeziora Bodeńskiego. Miasto Dolne z promenadą przypominającą nadmorskie deptaki krajów śródziemnomorskich.  Lindau- niezwykle urokliwe Stare Miasto położone na niewielkiej wyspie połączonej ze starym lądem mostem drogowym i kolejowym, historyczne zabudowania klasztorne i świeckie, port z najsłynniejszym widokiem na jezioro bodeńskie i Alpy szwajcarskie, czas wolny. W godzinach wieczornych ok.18.000 pożegnanie z jeziorem Bodeńskim.  Wyjazd w drogę powrotną do Polski,  po drodze krótkie postoje. 

6. dzień

Przyjazd do Łazisk Górnych w godzinach rannych. Zakończenie wycieczki.

 

Cena obejmuje:

·         3 noclegi w Hotelu 3*  (pokoje 2 osobowe z łazienką, na życzenie również 3 osobowe )

·         3 śniadania w formie bufetu

·         3 obiadokolacje 3 dniowe serwowane (napoje dodatkowe płatne)   

·         przejazd komfortowym autokarem

·         opiekę pilota

·         program turystyczny

·         ubezpieczenie (KL i NNW)

 

Cena nie zawiera:

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na atrakcje (rejs po Renie, rejs po Jeziorze Bodeńskim, Wodospady na Renie itd.) oraz taksa klimatyczna płatne dodatkowo – łączna kwota ok. 60,00 EUR od osoby

 

  

S.T. ”TURYSTA” 40-014 Katowice ul. Mariacka 1

tel.: +48/ 32 25 38 766, 32 25 39 768,  fax: 32 25 37 908

www.turysta.katowice.pl  e-mail: turysta@turysta.katowice.pl , facebook: Turysta Biuro Podróży