RPA, cały świat w jednym kraju - Kapsztad - Przylądek Dobrej Nadziei - Johannesburg - Gold Reff City - Pretoria - Kruger Park - Sun City - Soweto Kapsztad - Przylądek Dobrej Nadziei - Johannesburg

 

RPA, cały świat w jednym kraju.

Kapsztad - Przylądek Dobrej Nadziei - Johannesburg - Gold Reff City - Pretoria - Kruger Park - Sun City -  Soweto     

Termin:   01.02 - 13.02.2019 -  13 dni

 

PROGRAM RAMOWY

1 dzień  Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przy stanowisku odpraw w hali odlotów. Spotkanie z pilotem. Przelot do Kapsztadu (lot z przesiadką).

2 dzień  Przylot do KAPSZTADU, spotkanie z przewodnikiem, transfer do Hotelu 3*. Zakwaterowanie. Krótka chwila na przebranie.  Zwiedzanie (CAPE TOWN) KAPSZTADU jednego z najpiękniejszych miast świata. Kolejnym punktem programu będzie wyjazd kolejką linową (uwarunkowany pogodą) na TABLE MOUNTAIN (1086 m n.p.m.).  Góra Stołowa jest zaliczona do 7 Cudów Przyrodniczych Świata, z jej wierzchołka rozciąga się niezapomniany widok na miasto.  Następnie przejazd na kolacje w restauracji w Waterfront, centrum handlowo-rozrywkowym zbudowanym w starym porcie. Nocleg.

3 dzień  Po wczesnym śniadaniu wyjazd na najsłynniejszy przylądek - CAPE OF GOOD HOPE.   Po drodze miniemy słoneczne plaże aż dojedziemy do rybackiej wioski Hout Bay skąd popłyniemy stateczkiem na wyspę fok. Kolejnym punktem programu jest Przylądek Dobrej Nadziei. Wjazd kolejką na szczyt przylądka skąd zobaczymy miejsce, gdzie spotykają się dwa oceany: Indyjski i Atlantycki. Powrót do Cape Town wzdłuż wschodniego wybrzeża przez nadmorskie kurorty oraz wizyta w rezerwacie pingwinów.  REZERWAT PINGWINÓW - ta unikalna plaża pokryta jest jakby piegami, liczonymi w setkach tych uroczych czarno-białych ptaków.  Po południu powrót do Cape Town. Kolacja w restauracji w Waterfront. Nocleg. 

4 dzień  Po śniadaniu wyjazd na rejs katamaranem lub jachtem po zatoce, następnym punktem programu jest zwiedzanie najstarszej budowli na terenie RPA Castle of Good Hope.  Zamek Dobrej Nadziei jest najstarszym istniejącym kolonialnym budynkiem w RPA.  Po południu wizyta w winnicy. Podziwianie niesamowitych widoków gór, dolin oraz okalających winnic połączone z doznaniami smakowymi (degustacja produkowanych tam win) sprawią, że spędzony wieczór pozostanie niezapomniany.  Przejazd przez Cape Town. Kolacja w restauracji w Waterfront. Nocleg.

5 dzień  Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko, wylot do Johannesburga.  Po przylocie do Johannesburga przejazd do PARKU KRUGERA przez prowincję GAUTENG i MPUMALANGA - na trasie malownicze widoki tzw. SCENIC ROUTE, przełęcze, góry, doliny, a wśród nich unikalne cuda natury, które rozsławiły ten rejon na cały świat.  POTHOLES - formacje skalne wyrzeźbione przez miliony lat płynącą rzekę oraz BLYDE RIVER CANYON - trzeci pod względem wielkości kanion świata, jego widok zapiera dech najbardziej odpornym malkontentom. W godzinach wieczornych przyjazd do Parku Krugera i zakwaterowanie w Campie Skukuza.  Camp Skukuza - położony w południowo zachodniej części parku, 20 minut jazdy od bramy wjazdowej Kruger Gate. Jest to największy kemping na terenie Parku Narodowego Krugera. Znajduje się tutaj stacja benzynowa, poczta, wynajem samochodów, sklep spożywczy, hostel, pole golfowe i basen kąpielowy. Dzięki pobliskiej rzece Sabie spotyka się tutaj wiele zwierząt.  Kolacja w campie. Nocleg. 

6 dzień  Po śniadaniu poranne safari mini busem, następnie przejazd przez dziki i malowniczy park do Campu Satara, trasa przejazdu ok. 200 km.   Camp Satara - położony w środkowej części Parku Krugera, otoczony równinami porośniętymi wysokimi trawami przyciągającymi wiele zwierząt. Jest to drugi pod względem wielkości kemping zapewniający restaurację, kawiarnię i pralnię.  Powrót na nocleg i kolację do Campu Skukuza.   Cytując poradnik dla turystów odwiedzających Park Krugera „ Pamiętaj, obojętnie co robisz w afrykańskim buszu, nigdy nie uciekaj. Tylko pożywienie biega”.

7 dzień  Poranne safari odkrytym samochodem. Powrót do Campu na śniadanie. Odpoczynek.   Przejazd do Campu Lower Sabi - który leży w południowo-wschodniej części Parku Narodowego Krugera, na brzegu rzeki Sabie. Można tutaj zobaczyć białe nosorożce, lwy, gepardy, słonie i bawoły ponieważ te zwierzęta zbliżają się do rzeki Sabie. Park Krugera posiada więcej gatunków flory i fauny niż jakikolwiek inny park w RPA. Jest tam ok. 336 gatunków drzew, 49 gatunków ryb, 34 gatunki płazów, 114 gatunków gadów, 507 gatunków ptaków i 140 ssaków. Wśród nich jest ok. 8000 słoni i 600 białych nosorożców.  Powrót do campu Skukuza. Kolacja, nocleg.

8 dzień Po śniadaniu wyjazd z parku, następnie powrót do Johannesburga przez stolicę kraju – Pretorię.  PRETORIA jest zupełnie odmienna od nowoczesnego Johannesburga, zasobna w pomniki oraz budynki pamiętające czasy świetności Republiki Burskiej. Przypomina europejskie miasto z tą różnicą, że wszystko tonie w tropikalnej roślinności. W mieście warto zwiedzić: VOORTREKKER MONUMENT - niezwykły pomnik upamiętniający niecodzienną historię wędrówki przez bezdroża ówczesnej Afryki przez pierwszych osadników burskich, BUDYNEK PARLAMENTU - niezwykle okazały gmach oraz CHURCH SQUARE plac, od którego rozpoczęła swoje istnienie Pretoria.   Przyjazd do Johannesburga, zakwaterowanie w hotelu 4*, kolacja i nocleg.

9 dzień  Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie kopalni złota Gold Reff City - skansen znajdujący się w sercu  złotodajnych wzgórz, które przeszło wiek temu rozsławiły ten pusty i nieżyczliwy ludziom rejon.  To tutaj rozpoczęło swoje życie miasto Johannesburg - zasilane złotym pyłem i napływającą ze wszystkich stron świata ludnością. Najsłynniejszym miejscem miasteczka jest nieczynna już kopalnia złota, której złoża były niegdyś najbogatsze na świecie. W programie z naszego złotego zwiedzania: zjazd do KOPALNI, POKAZ WYTOPU ZŁOTA, WYTŁACZANIE SŁYNNYCH KRUGERRANDOW (możliwość zakupu monet). Następnie odwiedzimy lokacje murzyńskie w RPA.

Powrót do hotelu. Kolacja w regionalnej restauracji Carnivore, która słynie z serwowania mięsa dzikich zwierząt z grilla.  Na środku sali na ogromnym palenisku na 52 masajskich dzidach piecze się afrykańska dziczyzna. Między innymi do wyboru mięso antylop (gnu, kudu, impali, etc.), mięso strusia, krokodyla, w zależności od sezonu mięso żyrafy, zebry, a dla tych którzy boją się nowości cała gama mięs ze zwierząt hodowlanych - wieprzowina, baranina, wołowina.   DEWIZĄ restauracji jest "JESZ TYLE ILE CHCESZ I JAK DŁUGO MOŻESZ". Nocleg.

10 dzień  Po śniadaniu wyjazd do SUN CITY. Cały dzień przeznaczony na pobyt w tym mieście zbudowanym tylko i wyłącznie ku czci rozrywki, jest to afrykański odpowiednik Las Vegas (kasyna, show- Variete, ogrody tropikalne, kompleks wodny: dolina fal, baseny, zjeżdżalnie). Podziwiając zielone pola golfowe, tropikalne ogrody, błękitne jezioro i wodospady trudno uwierzyć, że Sun City zostało wybudowane na kraterze prehistorycznego wulkanu. Jest to magiczne miejsce, które już trzykrotnie gościło wybory Miss Świata.   Zobaczymy najsłynniejsze miejsca Sun City jak: RYCZĄCĄ ZATOKĘ - a w niej zapraszającą do kąpieli dwu metrową fale do złudzenia przypominająca burzliwe fale Oceanu.  ZAGINIONE MIASTO - bajkowy świat, który nigdy nie istniał, jego malownicze "ruiny" toną w bajecznych, tropikalnych ogrodach, które zważywszy na ilość gatunków sprowadzonych ze wszystkich stron świata zdają się również być bajką.  Wieczorem powrót do hotelu, kolacja w restauracji mieszczącej się w słynnym kasynie Monte Cassino.

11 dzień  Po śniadaniu wyjazd do Kolebki Ludzkości ( ok. 1h jazdy od Johannesburga). Kolebka Ludzkości to grupa 13 jaskiń położonych w niewielkiej odległości od siebie. Nazwy tych jaskiń to: Sterkfontein, Swartkrans, Kromdraai, Bolt's Farm. Wszystkie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Jaskinie w Sterkfontein i okolicach należą do najbardziej obfitych w znaleziska paleontologicznych miejsc na świecie to tu zostały znalezione pierwsze szczątki dorosłego "człowieka małpy". Wizyta w muzeum Maropeng.  Zwiedzający zobaczą skamieliny, dowiedzą się w jaki sposób powstała rasa ludzka, zobaczą kamienne narzędzia liczące aż do miliona lat.  Maropeng znaczy powrót do miejsca pochodzenia w języku Setswana, głównym językiem w tej części RPA.  Maropeng Visitor Centre jest światowej klasy wystawą poświęconą rozwojowi rasy ludzkiej i naszych przodków w ciągu ostatnich kilku milionów lat. Główny budynek Maropeng, zwany Tumulus, zbudowany na wzór starożytnego kurhanu.  Wizyta w największym centrum handlowym w RPA z regionalnymi wyrobami. Powrót do hotelu, kolacja w Monte Cassino. Nocleg.

12 dzień  Po śniadaniu wyjazd do Parku lwów. Główną atrakcją tego parku są białe lwy. Podczas zwiedzania można również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z młodymi lwiątkami.  LION PARK - pierwsze spotkanie z afrykańskim królem zwierząt, w parku oprócz  zwykłych przedstawicieli tego kociego gatunku zobaczyć można unikalne białe lwy, których narodziny odbiły się głośnym echem we wszystkich parkach świata. Dodatkową atrakcją parku jest bliskie spotkanie z maluchami w przedszkolu lwiątek - kociaki wspaniale zapraszają i pozują do zdjęć. Następnie przejazd do największej lokacji czarnej ludności „Soweto”. Soweto jest dzisiaj symbolem walki o zniesienie apartheidu, w tym mieście zamieszkiwali popularni dziś działacze tj. Nelson Mandela czy Desmond Tutu.                           Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

13 dzień  Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy. Zakończenie imprezy .

 

Cena:                                                                                                                                                                                                                                                        

Grupa 10-12 osób  - 7.350,00 zł  plus  bilet lotniczy około 3.300,00 zł

Grupa 13-15 osób  - 6.860,00 zł   plus  bilet lotniczy około 3.300,00 zł

Cena biletu może ulec zmianie, ponieważ opłaty i podatki lotniskowe są przeliczane z dnia wykupu biletu.

 

Świadczenia                                                                                                                                                                                                                                            

Cena obejmuje: przelot samolotem Warszawa - RPA – Warszawa z przesiadką w jednym z Europejskich portów lotniczych, przelot na trasie Kapsztad - Johannesburg, opłaty lotniskowe, 10 noclegów (3 noclegi w Kapsztadzie, 3 noclegi w Kruger Parku, 4 noclegi w Johannesburgu), zakwaterowanie w Hotelach 3* (pokoje 2 osobowe) lub domkach 2 osobowych z łazienką, wyżywienie: śniadania, program turystyczny, transfery: lotnisko- hotel- lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem, obsługę polskiego pilota podczas trwania całej wycieczki, ubezpieczenie TU Europa S.A. (NNW, KL i bagaż).

Cena nie zawiera: kolacji podczas trwania imprezy ok.140 Euro,  napoi alkoholowych i napoi chłodzących, biletów wstępu, napiwków ok. 250 EUR płatnych pilotowi jako pakiet, wycieczek lokalnych oraz wydatków własnych.

 

Program do druku

      

       

 

Program do druku