MEKSYK: MEXICO CITY - OAXACA - MONTE ALBAN – MITLA - PUEBLA - CUERNAVACA - TAXCO - ACAPULCO

 

MEKSYK

MEXICO CITY Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, Teotihuacan Piramida Słońca i Księżyca, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, OAXACA jedno z najpiękniejszych meksykańskich miast MONTE ALBAN starożytna stolica Zapoteków – MITLA centrum religijne i nekropolia Misteków i Zapoteków – PUEBLA stare kolonialne miasto - CUERNAVACA miasto “wiecznej wiosny”- TAXCOsrebrne miasto” – WYPOCZYNEK w ACAPULCO  

Termin: 15.10-25.10.2018 - wylot z Warszawy      

 

Dzień 1 

Zbiórka a lotnisku w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu.  Przelot do Mexico City (via jeden z portów europejskich).   Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.  Mexico City jest najwyżej położonym i najstarszym miastem Ameryki Północnej, jest jednym z największych miast świata.            Współcześni Meksykanie są unikalną mieszanką wielu starożytnych cywilizacji .

Dzień 2 

Rano śniadanie w formie pakietów na wynos. Zwiedzanie największego miasta Meksyku, jednej z najbardziej fascynujących metropolii na świecie - Mexico City. W programie: wizyta na Plac Trzech Kultur, miejscu ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 r. oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku.  Następnie przejazd do Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnego ośrodka religijnego i politycznego Azteków: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża.     Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Po południu zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku).  Kolacja i nocleg w Hotelu.

Dzień 3 

Po śniadaniu przejazd do Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków, zwiedzanie historycznej części miasta w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riwiery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniany zwiedzającym). Następnie przejazd jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madare  do miasta Oaxaca jednego z najpiękniejszych meksykańskich miast.  Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce Oaxaca.  Zakwaterowanie w hotelu kolacja i nocleg .

Dzień 4 

Po śniadaniu zwiedzanie jednej z najstarszych stref archeologicznych Meksyku - Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban (Białe Wzgórze) to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy.  Dalej udamy się do Mitli - centrum religijnego i nekropolii Misteków i Zapoteków, spacer po centrum. Następnie Arbol de laTule- najstarsze drzewo w Meksyku- cypryśnik, który ma ponad  2 tys lat. Czas wolny na wizytę na bazarze.  Powrót do hotelu kolacja i nocleg.

Dzień 5                                                                                                                                                                                                                                                         

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd ok. 5 h do kolonialnej Puebli zwanej ”miastem aniołów” (lista UNESCO). Malowniczo położone miasto w zielonej dolinie Cuetlaxcoapan, między trzema wulkanami słynie z wyrobów ceramicznych i słodyczy. Puebla to atrakcyjna i żywotna niemal przez całą dobę metropolia z ulicznymi orkiestrami i występami, licznymi atrakcjami, a także niezliczonymi restauracjami, barami i kawiarniami. Zwiedzanie historycznego centrum, między innymi: Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościoła Santo Domingo z kaplicą Różańcową zdobioną złoceniami, przyprawiającą o zawrót głowy barokowym przepychem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.           

Dzień 6 

Po śniadaniu wykwaterowanie  z hotelu, przejazd ok. 4 h, wizyta w „mieście wiecznej wiosny”- Cuernavaca, stolicy stanu Morelos. W programie zwiedzanie katedry oraz lokalnego Zocalo, czyli głównego placu.   A także  muzeum Casa Brady, Następnie przejedziemy do Taxco - „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca.  Wieczorem przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco (trasa ok. 450 km).       To legendarny kurort i latynoska "Perła Pacyfiku", kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem.                                                       

Przyjazd do Acapulco, zakwaterowanie w Copacabana Beach Hotel Acapulco.  Hotel Copacabana Beach Acapulco położony tuż przy cudownej złotej plaży, ok. 30 min spacerem od centrum miasta.   Zakwaterowanie: pokoje 2 osobowe z łazienką, mini barem, klimatyzacją, balkonem.  Wyżywienie: w formie ALL INCLUSIVE, hotel serwuje pyszną kuchnię międzynarodową.  Sport i rozrywka: 2 baseny, centrum fitness, sporty wodne na plaży

Dzień  7- 8- 9 

Wypoczynek w Acapulco najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas  na kąpiele morskie i słoneczne. Acapulco to miasto położone u wybrzeży Zatoki Santa Lucía, będące jednym z najbardziej znanych kurortów nie tylko w samym Meksyku, ale także na świecie. Acapulco to ponad 20 km piaszczystych plaż.  Znane ze swego życia nocnego miasto to raj na ziemi, który nigdy nie zasypia. Acapulco tętni życiem 24 godziny na dobę. Miasto założone w 1550 przez Hiszpanów zachwyca także niezwykłymi zabytkami, wspaniałą atmosferą i rytmem życia. Jedną z niezapomnianych atrakcji są skoki do wody z klifu La Quebrada (38 metrowej skały).  

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Mexico City (czas przejazdu ok 6-7 godzin) Następnie przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi.  Obiad na łodzi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Po drodze zwiedzanie Coyoacan domu Fridy- Casa Azul. Transfer na lotnisko.

Dzień 11   

Przylot do Polski                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Cena od osoby 

7.300 zł   zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym   

8.750 zł   zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym

  

Cena podstawowa obejmuje: 

przelot samolotem Warszawa/ Mexico City/ Warszawa (z przesiadką w jednym z portów Europejskich),  opłaty lotniskowe, 9 noclegów w hotelach (2 noclegi Mexico City, 2 noclegi Oaxaca, 1 nocleg Xpueblaoa, 4 noclegi  w Acapulco), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie (zgodnie z programem) podczas zwiedzania: śniadania, obiadokolacje serwowane  podczas pobytu w Acapulco: all inclusiveopiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę w systemie Tour Guide System, program turystyczny, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).  

Cena podstawowa nie obejmuje:        

napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok.45 USD/os.), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach (ok. 35-40 USD/os.), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów  (ok. 90USD/os.),  opłaty turystycznej (5 USD/os.), wycieczek opcjonalnych podczas objazdu oraz innych wydatków osobistych. 

 

Proponujemy za dopłatą dodatkowe ubezpieczenie TU Europa S.A.                                                 

Wariant Standard Plus:  Jego wykupienie pozwala zwiększyć sumę ubezpieczenia KL do 250 000 PLN, NNW z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu – do 20 000 PLN, NNW z tytułu śmierci do 10 000 PLN. Dodatkowo ten wariant obejmuje także ubezpieczenie kosztów związanych z opóźnionym dostarczeniem bagażu - do 600 PLN i od odpowiedzialności cywilnej (OC) do 400 000 PLN                                      

Dopłata  - 110,00 zł / os.    

Wariant The Best:  Jego wykupienie pozwala zwiększyć sumę ubezpieczenia KL do 1 000 000 PLN, NNW  z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu – do 40 000 PLN, NNW z tytułu śmierci do 20 000 PLN, BP –   do 2 000 PLN. Dodatkowo ten wariant obejmuje także ubezpieczenie kosztów związanych z opóźnionym dostarczeniem bagażu – do 600 PLN i od odpowiedzialności cywilnej (OC) do 400 000 PLN, ubezpieczenie „Komfortowa Kieszeń” na wypadek utraty w wyniku kradzieży z włamaniem lub rabunku kluczy, dokumentów, portfela lub telefonu komórkowego do 1 000 PLN oraz ubezpieczenie mieszkania lub domu na czas podróży zagranicznej do 15 000 PLN.                                                                                                     

Dopłata  - 220,00 zł / os.     

 

 

 

 

 

                             

CHICAGO – KALIFORNIA – PARKI NARODOWE

CHICAGO – KALIFORNIA – PARKI NARODOWE                 16 dni

Ramowy program imprezy

1 Dzień - 01.06   Zbiórka uczestników na lotnisku w Krakowie. Wylot z Polski.  Przylot do Chicago, transfer z lotniska do centrum miasta. Kolacja z lampką wina. Zakwaterowanie w centrum miasta. Nocleg.

2 Dzień - 02.06   Przejazd po centrum Chicago, następnie spacer po ulicy Michigan Avenue odcinkiem zwanym Złotą Milą. Park Millennium. Wizyta w chińskiej dzielnicy, Chinatown. Oglądanie panoramy miasta z oszklonego balkonu widokowego Sky Deck na 103 piętrze Sears Tower obecnie Willis Tower.  Wizyta w Navy Pier, przystani nad jeziorem Michigan zaadoptowanej na potrzeby turystów. Rejs statkiem po rzece Chicago i jeziorze Michigan.  Spacer Aleją Solidarności, gdzie zatrzymamy się przy pomnikach Tadeusza Kościuszki i Mikołaja Kopernika. Z tego miejsca rozciąga się wspaniały widok na centrum Chicago. Oglądanie Fontanny Buckingham.  Kolacja powitalna w polskiej restauracji w polonijnej dzielnicy, zabawa w swojskiej atmosferze do późnego wieczora. Nocleg

3 Dzień - 03.06   Tego dnia przejedziemy przez stany Wisconsin, Minnesota i South Dakota. W czasie przejazdu regularne postoje na posiłki i napoje. Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym nad rzeką Mississippi. W następnym etapie wjedziemy do farmerskiego miasteczka Mitchell a tam obejrzymy Pałac Kukurydziany. Jego zmieniana corocznie elewacja wykonana jest z kolb kukurydzy. Przedstawia ważne z różnych względów wydarzenia minionego roku. Dojazd do punktu widokowego nad rzeką Missouri. Następnie przejazd do Parku Narodowego Badlands, po drodze zatrzymamy się w kolonii piesków preriowych oraz w wybranych punktach widokowych. Potem przejazd do miasteczka Wall słynącego z wystroju i atmosfery dawnego Dzikiego Zachodu. Wieczór spędzimy znów przy ognisku piekąc kiełbaski i... . Nocleg.

4 Dzień - 04.06   Świt w scenerii dzikiego a zarazem romantycznego Parku Narodowego Badlands. Przejazd przez tereny Siuksów i Czejenów oraz przez święte góry Indian, Black Hills. Dojazd do Mt Rushmore,  gdzie w granitowym zboczu góry wykuto monumentalne rzeźby popiersi czterech amerykańskich prezydentów. Przejazd do podnórza góry Mt Thunderhead, gdzie od kilkudziesięciu lat powstaje jeszcze większa rzeźba wykuwana w skale. Dzieło ukazujące indiańskiego wodza Crazy Horse’a zostało zapoczątkowane przez naszego rodaka Korczaka Ziółkowskiego. Oglądanie gotowych fragmentów gigantycznej rzeźby.  Wizyta w muzeum indiańskim oraz w domu muzeum Korczaka Ziółkowskiego. W ostatniej części dnia przejazd przez Big Horn Range – najprawdziwsze Góry Skaliste. Nocleg w pobliżu Parku Yellowstone. Nocleg.

5 Dzień - 05.06   Przejazd niezwykłą trasą w kierunku Parku Narodowego Yellowstone. Zwiedzanie Yellowstone najstarszego parku narodowego na świecie. W czasie przejazdu i postojów na parkowej obwodnicy zobaczymy między innymi wodospady, jezioro Yellowstone i słynny Wielki Kanion rzeki Yellowstone. Obejrzymy także liczne gejzery, bulgoczące błota, kolorowe oczka wodne, stada bizonów a przy odrobinie szczęścia może spotkamy niedźwiedzia. Ostatni postój planujemy przy najsłynniejszym gejzerze Old Faithful, gdzie zaczekamy na jego erupcję. Po południu zwiedzimy sąsiedni Park Narodowy Grand Teton National Park. Jeżeli szukamy definicji gór to znakomitym przykładem będą wspaniałe szczyty Teton Range. Nocleg.

6 Dzień -  06.06   Salt Lake City, stolica stanu Utah i światowa stolica Mormonów. Wizyta na Temple Square (Placu Kościelnym) miejscu, od którego Mormoni rozpoczęli budowę miasta. Obejrzymy stanowy kapitol. Dalszy przejazd wzdłuż słonego jeziora Salt Lake. Zobaczymy jak uzyskuje się sól z jeziora i co to jest zjawisko fata morgana. Postój przy słynnym torze Bonneville, gdzie na dnie wyschniętego jeziora bite są rekordy prędkości. W czasie dalszego przejazdu podziwianie krajobrazów Pustyni Wielkiego Słonego Jeziora (Great Salt Lake Desert) oraz kamiennych pustyń Nevady. Nocleg w jednym z kasyn Reno, mieście o którym się mówi, że to największe najmniejsze miasto świata. Nocleg.

7 Dzień - 07.06    Od rana pokonujemy kolejny łańcuch górski na trasie naszej wycieczki, góry Sierra Nevada. Wjeżdżamy do Kalifornii i kierujemy się do San Francisco, gdzie powinniśmy dotrzeć w południe. Podziwiamy widok miasta i zatoki z Wyspy Skarbów (Traesure Island). Przejazd przez Golden Gate Bridge z postojem w punkcie widokowym. Wizyta na przystani „Fisherman’s Warf” oraz rejs statkiem po zatoce w kierunku otwartego oceanu. Wspaniały widok od dołu mostu Golden Gate. Opłynięcie w najbliższej odległości wyspy Alcatraz z ruinami dawnego słynnego więzienia. Przejażdżka otwartym tramwajem linowym, gdzie sam motorniczy zachęca do stania na zewnętrznych stopniach. Spacer po najbardziej stromej i krętej ulicy świata Lombard Street oraz wizyta w Chińskiej Dzielnicy. Wieczorem przejazd do hotelu znajdującego się na trasie do parku Yosemite. Nocleg. 

8 Dzień - 08.06    Od rana pokonujemy kolejny łańcuch górski na trasie naszej wycieczki, góry Sierra Nevada. Wjeżdżamy do najpiękniejszej, górskiej polodowcowej doliny świata, Parku Narodowego Yosemite. Przejazd krętą i wyjątkowo malowniczą obwodnicą parkową. Obejrzymy cudowne krajobrazy doliny a także najwyższe na kontynencie wodospady Yosemite Falls oraz gigantyczne jednolite granitowe skały jak El Capitan i Half Dome. Udamy się w krótką pieszą wędrówkę pod jeden z wodospadów.  Czeka nas także spacer po gaju sekwojowym. W Giant Sequoia zobaczymy największe rośliny świata. Przyjazd do drugiego pod względem ilości mieszkańców amerykańskiego miasta, urbanistycznego cudu jakim jest Los Angeles. Czy wiesz, że gigantyczna sekwoja nazwana Generał Sherman jest powszechnie uznawana za największe drzewo świata. Wiek drzewa szacowany jest na 3000 lat. Staruszek ma się znakomicie i wciąż rośnie. Waga takiego giganta osiągać może nawet 3 tys. ton. Średnica pnia największych sekwoi dochodzi do 12 m. Gałęzie tych olbrzymów, to jak wielkie pojedyńcze sosny o dwumetrowej średnicy. Nocleg.

9 Dzień - 09.06    Zwiedzanie Los Angeles rozpoczynamy od Hollywood. Spacer „Aleją Gwiazd”. Chinese Theatre, przed którym znajdują się odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów. Kodak Theatre, miejsce rozdawania Oskarów. Z tarasu teatru rozciąga się widok na wzgórze z napisem Hollywood. Miasteczko Beverly Hills oraz dzielnica, gdzie przy ulicy Rodeo Drive słynne gwiazdy odwiedzają ulokowane tam najdroższe sklepy. W dalszej części zwiedzania Los Angeles zobaczymy Music Center, gdzie wręczane są nagrody Akademii Filmowej – Oskary a także historyczne centrum przy Olvera Street, gdzie od założenia w 1781 roku franciszkańskiej misji El Pueblo De Los Angeles rozpoczęła się historia miasta. Wyjeżdżamy z Los Angeles i udajemy się w drogę do Las Vegas. Przejazd przez góry San Gabriel Mts. oraz gorącą Pustynię Mojave, gdzie jak oaza wyrosło jedyne w sobie królestwo hazardu, niepowtarzalne Las Vegas. Po drodze wymarłe miasteczko poszukiwaczy srebra Calico. Spacer po głównej ulicy miasta Las Vegas Blvd i zwiedzanie najefektowniejszych kasyn. Oglądanie pokazów w organizacji, których prześcigają się wielkie hotele-kasyna. Nocleg.

10 Dzień - 10.06    Wyjazd z Las Vegas w kierunku Arizony i Grand Canyon.  Przejazd przez pustynie Mojave. Oglądanie kanionu z głównego punktu widokowego na południowo-zachodniej krawędzi tzw. Guano Point. Niebywałą atrakcją będzie widok z balkonu ze szklanym dnem , znany na całym świecie jako Skywalk .Być może jeszcze większa frajdą będzie lot helikopterem na dno kanionu i spływ pontonem. Wyjeżdżamy z parku tą samą bramą i przez te same pustynie na nocleg do Las Vegas. Po drodze postoje w wybranych punktach widokowych min. widok na słynną zaporę Hoover Dam. Dalszy przejazd wśród malowniczych krajobrazów Arizony i po terenach jednego z największych w Stanach Zjednoczonych indiańskiego rezerwatu zamieszkałego przez Indian Hualapai. Nocleg w kasynie gry. Nocleg.

11 Dzień - 11.06    Wyjazd z Las Vegas na północ przez Nevadę, Arizonę i Utah. Mówi się, że stan Utah powinien być jednym wielkim parkiem narodowym. Zwiedzanie Zion National Park. Ten cudowny zakątek kojarzył się pierwszym osadnikom w Utah, Mormonom, z biblijnym Syjonem. Czy to miejsce na to zasługuje ocenimy sami, ale turystyczni koneserzy często nazywają malowniczy wąwóz Małym Wielkim Kanionem. Zachód słońca zastanie nas nad bajecznie kolorowym Bryce Canyon. Bryce Canyon National Park jest drugim parkiem, do którego dojedziemy tego dnia. Nocleg.

12 Dzień - 12.06   Ranek spędzimy jak prawdziwi traperzy wędrując z plecakiem ,w kapeluszu a do tego wśród niesamowitej scenerii Kanionu Bryce. W południe wyjazd na nocleg do rezerwatu Indian Navajo. Po drodze obejrzymy deformacje geologiczne z nakładających się na siebie popękanych płyt Płaskowyżu Kolorado. Powstały w ten sposób gigantyczne schody zwane Grand Staircase Escalante. Na najwyższym z tych stopni powstał Bryce Canyon. Wieczór przy ognisku i kiełbaskach zakupionych w rezerwacie. Nocleg.

13 Dzień - 13.06   Wyjazd do westernowej doliny Monument Valley. Piękno doliny, w której jak pomniki stoją pojedyncze monumentalne formacje skalne znane z wielu filmów i materiałów reklamowych rozpowszechnianych na całym świecie. Mówi się, że jest to najczęściej fotografowane miejsce w USA. Cały dzień poruszamy się w najbardziej widokowych rejonach pogranicza Arizony, Utah i Kolorado. Stany te razem z Nowym Meksykiem tworzą tzw. Wielkie Koło, jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów Stanów Zjednoczonych. Przejazd do Parku Narodowego Arches. Zwiedzanie parku, w którym naliczono ogromne ilości skalnych łuków, mostów i okien. Wszystko to wyrzeźbiły przez miliony lat siły natury w kolorowym piaskowcu. Łuki skalne pozostają największą atrakcją tego miejsca. Najdłuższy z nich ma 89 m. choć gołym okiem widać, że jego dni są policzone. Nocleg nad legendarna rzeką Kolorado.

14 Dzień – 14.06    Dzień dzisiejszy to przejazd wyjątkowo piękną trasą charakteryzującą się ogromnym zróżnicowaniem krajobrazu. Rozpoczynamy od okolicy Glenwood Springs. Rano możliwość skorzystania z kąpieli zdrowotnych w położonych w pobliżu gorących źródłach .Obszar ten należy do najdzikszych i najmniej rozpoznanych w USA. W okolicy znajdują się najsłynniejsze kurorty narciarskie Aspen i Snowmass. Przed południem przejazd przez stan Kolorado. Czeka nas spektakularna podróż przez Rocky Mountains. Góry Skaliste zwane są kręgosłupem Ameryki. Rozciągają się na dystansie 5 tys km. od mroźnych Alaska Range na północy do Sierra Madre w Meksyku.  Przyjazd do Denwer , nocleg.

15 Dzień –  15.06    Ostatni dzień wycieczki . Zakupy pamiątek w pobliskim centrum sklepowym (tzw. Outlet Mall) po zniżkowych cenach . Wylot po południu do Polski.  Dojazd na lotnisko w Denver, wylot do Polski.

16 Dzień – 16.06    Przylot do Katowic.

 Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena:

Grupa    12 osobowa -  .........,00 USD  plus bilet lotniczy
Grupa    10 osobowa -  .........,00 USD  plus bilet lotniczy

 

Cena obejmuje:  2 noclegi w Chicago,  12 noclegów w motelach i hotelach klasy turystycznej w trakcie objazdu po USA,    2 kolacje przy ogniskach, przejazd autokarem na całej trasie i usługi przewodnika, napoje chłodzące w autobusie, transfer lotnisko - hotel - lotnisko,  program turystyczny,  ubezpieczenie (AXA: KL 50.000 Euro, 4.000 Euro, bagaż 400 Euro, OC 50.000 Euro), opiekę pilota

Cena nie zawiera:  biletu lotniczego na trasie:Warszawa - Chicago, Denver- Warszawa, orientacyjnych kosztów uczestnictwa w w/w programie: bilety wstępów, lokalni przewodnicy, komunikacja miejska ok. 260 USD/os. +285 USD/os. (Skywalk- szklana pólka, przelot helikopterem), wyżywienia ok. 40 USD na dzień, wizy do USA

Dopłaty do pokoju 1-osobowego  750 USD/os.

 INFORMACJE DODATKOWE:  Cenę podaną w dolarach należy wpłacić w złotówkach przeliczając według kursu walut – sprzedaż banku Pekao S.A. obowiązującego w dniu dokonania pełnej wpłaty.

Przez Wielki Wschód od Nowego Jorku do Miami

 

Przez Wielki Wschód od Nowego Jorku do Miami   17 dni   


Program ramowy

Dzień  1   Zbiórka uczestników na lotnisku w Krakowie/ Warszawie, lot z przesiadką w europejskim porcie lotniczym. Przylot do Chicago, transfer do Hotelu, zakwaterowanie.

Dzień  2   Całodzienna wycieczka po Chicago. Wyjazd o godzinie 9.00 rano sprzed hotelu. Przejazd na północne przedmieścia do Wineteki, jednego z najbogatszych miast Ameryki. Oglądanie świątyni wyznań Bahai. Po przyjeździe do centrum Chicago spacer ulicą Michigan Avenue odcinkiem zwanym Złotą Milą. Zwiedzanie Field Museum a w nim między innymi największy znaleziony skamieniały szkielet tyranozaura, wystawa Indian Ameryki Północnej i Południowej, ekspozycja mumii egipskich, wystawa zwierząt świata. Wizyta w chińskiej dzielnicy, Chinatown. Oglądanie panoramy miasta z tarasu widokowego na 103 piętrze Sears Tower. Wizyta w Navy Pier, przystani nad jeziorem Michigan zaadoptowanej na potrzeby turystów. Rejs statkiem po rzece Chicago i jeziorze Michigan. Spacer Aleją Solidarności, gdzie zatrzymamy się przy pomnikach Tadeusza Kościuszki i Mikołaja Kopernika. Z tego miejsca rozciąga się wspaniały widok na centrum Chicago. Oglądanie Fontanny Buckingham. Powrót z wycieczki do Hotelu ok. godziny 19.00, czas wolny, nocleg.

Dzień  3   Godzina 4.45 wykwaterowanie z Hotelu, wyjazd o godzinie 5.00. Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania i New York. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki. Przejazd przez centrum miasta Buffalo u ujścia rzeki Niagara z jeziora Erie. Wizyta w miasteczku Niagara City i najstarszym parku stanowym w USA, Niagara Falls State Park. Oglądanie wodospadów z wieży widokowej oraz jedna z największych atrakcji parku, rejs statkiem pod wodospady. Spacer po Koziej Wyspie (Goat Island) i oglądanie głównego wodospadu o nazwie Końska Podkowa (Horseshoe). Przejście na Wyspę Luna, gdzie z punktów widokowych podziwiać można wodospady Amerykanin i Welon Panny Młodej (Bridal Veil). Zakwaterowanie w hotelu w Niagara City u stóp wodospadu. Wieczorem oglądanie kolorowo podświetlonych wodospadów. W czasie wolnym chętni mogą odwiedzić indiańskie kasyno gry Seneca lub korzystać z innych lokalnych atrakcji jakich nie brakuje w okolicy parku. Nocleg w Hotelu .

Dzień  4   Poranne wykwaterowanie z Hotelu, wyjazd w kierunku Bostonu. Trasa wiedzie przez stany New York i Massachusetts. Po drodze planowane postoje na odpoczynek i posiłki. Wieczorem przyjazd do Cambridge, starego akademickiego miasteczka, które jest siedzibą słynnych w świecie renomowanych uczelni a w tym najstarszego w Ameryce Uniwersytetu im. Johna Harwarda a także innej znanej z dużej liczby noblistów uczelni technicznej Massachusetts Institute of Technology. Spacer po miasteczku oraz oglądanie terenów i obiektów Harvard University. Nocleg w Bostonie.

Dzień   5   Rano w Bostonie wizyta w starej historycznej dzielnicy. W czasie spaceru szlakiem Freedom Trial podziwiamy wspaniałą architekturę miasta oraz oglądamy historyczne budynki, miejsca i niektóre obiekty związane z początkiem Amerykańskiej Rewolucji. Jeszcze tego samego dnia wizyta w parku narodowym Acadia Nat'l Park. Ten piękny surowy krajobraz kształtowany był w ostatniej epoce lodowcowej. Granitowy płaskowyż Acadii zniknął pod zwałami lodu, który rzeźbił doliny, zrył szczyty i wyżłobił rynny i groty w skale. Olbrzymie głazy i błyszczące w słońcu tafle jezior są pamiątką po tamtych mroźnych latach. Całości dopełniają jesienią bajeczne kolory lasów i łąk. Park Acadia to dziś skalista wyspa Mount Desert, urwiska Isle de Haut i półwysep Schoodic na lądzie stałym. Popołudnie i zachód słońca spędzimy w tym parku. Nocleg w Hotelu.

Dzień  6   Rano zaczynamy zwiedzanie Nowego Jorku. W programie Rejs statkiem na Liberty Island, gdzie znajduje się najsłynniejszy nowojorski obiekt, Statua Wolności. Powrotny rejs na Manhattan. W czasie pieszego spaceru obejrzymy najsłynniejsze budowle i obiekty Dolnego Manhattanu. W programie początek ulicy Broadway, czyli miejsce narodzin Nowego Jorku, wtedy jeszcze jako holenderskiej osady Nowy Amsterdam. Najstarszy miejski park Bowling Green, posąg byka – symbol potęgi Nowojorskiej Giełdy. Budynek, w którym zrodziła się finansowa potęga Johna D. Rockefellera, firma Standard Oil. Budynki dawnych wielkich armatorów w tym właścicieli Titanica. Kościół Św. Trójcy oraz WTC (Światowe Centrum Handlu), gdzie stały zniszczone w zamachu Bliźniacze Wieże. Woolworth Building, zbudowany w 1913 roku w stylu gotyckim budynek o wysokości 241 m. przez 17 lat był najwyższym budynkiem świata. Wall Street, przy której znajduje się budynek Giełdy Nowojorskiej. Stara przystań South Street Sea Port, z której rozciąga się wspaniały widok na Brooklyn Bridge.

Dzień 7   Przejazd przez Chińską Dzielnicę i postój przy budynku ONZ. Wizyta w Metropolitan Opera i Rockefeller Center, gdzie znajduje się Złoty Prometeusz. Wjazd na taras widokowy budynku GE (General Electric), skąd rozciąga się wspaniała panorama Manhattanu i niezwykle atrakcyjny widok Empire State Building. Oglądanie Katedry Św. Patryka. Popołudniu czas wolny na zakupy. Nocleg w Hotelu.

Dzień 8    Po śniadaniu przejazd do Waszyngtonu. Rozpoczynamy zwiedzanie stolicy Stanów Zjednoczonych. W programie Cmentarz Darlington, gdzie pochowany został między innymi Prezydent Kennedy. Z cmentarnego wzgórza rozciąga się widok na gmach Pentagonu. W dalszej części programu wizyta w Mauzoleum Lincolna oraz pod Pomnikiem Weteranów Wojny Koreańskiej i Pomnikiem Weteranów Wojny Wietnamskiej, przy którym znajduje się słynna „Ściana Płaczu” z wygrawerowanymi nazwiskami poległych w Wietnamie. Obejrzymy także najnowszy pomnik jakim jest Mauzoleum Bohaterów II Wojny Światowej. Następnie przejedziemy pod Biały Dom, w którego części parkowej stoi Pomnik Tadeusza Kościuszki. Kolejnym punktem na trasie jest Kościół Prezydencki a następnie Kapitol. Po drodze zobaczymy Pomnik Kazimierza Pułaskiego. Wizyta w starym dworcu kolejowym Union Station, gdzie w jednej z restauracyjek przewidziany jest obiad. Z Waszyngtonu udajemy się w drogę do hotelu położonego w Apallachach.

Dzień 9   Po śniadaniu wyruszamy w drogę zwaną Podniebną Aleją. Pierwszy odcinek trasy biegnie przez malownicze Appalachy. Te wyjątkowo piękne góry uważane są za najstarsze w świecie. Powstały w okresie kiedy Ameryka i Afryka były jeszcze jednym kontynentem. Park Narodowy Shenandoah obejmuje obszar sześćdziesięciu górskich szczytów połączonych 105 milową trasą skąd roztaczają się przepiękne widoki jesiennych Blue Ridge . Największą atrakcją parku pozostają szlaki i trasy widokowe (500 mil). Przejazd na nocleg do Gatlinbburg u stóp Great Smoky Mnts. Nat’l Park.

Dzień 10   Na górzystym obszarze pogranicza między stanami Tennessee i Karoliną Północną leżą Great Smokies, góry zwane „majestatyczną kulminacją Appalachów”. Choć czas odcisnął na nich swoje piętno,(zniszczone i zaokrąglone przez erozje) to z racji położenia uniknęły niszczącej  siły epok lodowcowych . Pozbawione bruzd i zlebow (i tak charakterystycznych dla polodowcowych krajobrazów dolin w kształcie litery U) stały się schronieniem dla tysięcy roślin i zwierząt . Dziś są żywym skansenem i bodaj najlepszym przykładem liściastego lasu strefy umiarkowanej. Majestatyczne rzeki , strumienie i wodospady są tylko dopełnieniem pełnej palety barw jesiennego lasu . Czas spędzimy oglądając krajobrazy i na wędrówkach górskimi szlakami . Około południa przejazd do Lynchburaga, do historycznej dziś destylarnii Jacka Danielsa. Wieczorem wizyta w barach i klubach muzyki country w stolicy country - Nashville. Nocleg w Hotelu.

Dzień 11   Po śniadaniu wizyta w słynnym Opryland Hotel. Budynki hotelowe otaczają ogromne tropikalne ogrody. Wszystko to znajduje się pod szklanym dachem sprawiając wrażenie kameralnego miasteczka. Wewnątrz sztuczne rzeczki i wodospady otoczone bujną roślinnością. Na terenie hotelu poczęstunek wyśmienitą kawą i ciastkiem. Następnie zwiedzanie starego centrum stolicy muzyki country a w tym między innymi budynki Stanowego Kapitolu i Ratusza. Wybudowany jeszcze przed Wojną Secesyjną w 1859 roku State Kapitol był siedzibą Konfederacyjnego Rządu Tennessee. Po zajęciu miasta przez wojska Unii urzędował w nim mianowany gubernatorem przez Abrahama Lincolna przyszły Prezydent Andrew Johnson.  Wykwaterowanie z Hotelu, przejazd na lotnisko, w godzinach popołudniowych przelot z Nasvill do Miami. Przylot do Miami, transfer do Hotelu w okolicach Miami, zakwaterowanie w Hotelu przy plaży. Nocleg.
      
Dzień 12-15  Pobyt w Miami.
Miami – światowej renomy ośrodek wypoczynkowy nad Atlantykiem, centrum finansowe i biznesowe, miasto pełni rolę amerykańskiego okna na kraje karaibskie. Położone na południu Florydy Miami Beach słynie z cudownej zazwyczaj pogody. Liczne plaże są starannie zagospodarowane, a woda w oceanie czysta i zawsze ciepła. Kultura karaibska, którą przesiąkło Miami dodaje miastu egzotyki i wyjątkowego kolorytu. Życie miasta skupia się przy nadmorskich bulwarach i na plażach. Czas wolny, nocleg w hotelu.

Dzień 16   Wykwaterowanie z Hotelu, transfer na lotnisko w Miami, przelot do Chicago, Wylot do Polski z przesiadką w europejskim porcie lotniczym.
Dzień 17   Przylot do Warszawy/ Krakowa


Cena:
Grupa    12 osobowa -  2.740,00 USD  plus bilet lotniczy
Grupa    10 osobowa -  2.820,00 USD  plus bilet lotniczy

Cena obejmuje: 15 noclegów w Hotelach 2* klasy turystycznej, pokoje 2 osobowe, przelot na trasie: Nashville - Miami, przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie, piekę przewodnika pilota w języku polskim, ubezpieczenie TU Europa: KL 60.000, NW 10.000, bagaż 1.000 i OC 100.000 (Euro)

Cena nie obejmuje: przelotu Polska - USA - Polska (cena ok. 3.300 zł), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - 140 USD, wyżywienia (koszt dziennego wyżywienia: 40-45 USD/ dziennie; śniadanie w hotelu, lunch i kolacja), wizy do USA

Program do druku